Czas wolny

Latem więcej zwierząt potrzebuje pomocy. W łódzkim centrum handlowym ruszy zbiórka dla bezdomnych kotów Opublikowano 21 czerwca 2021

Już 18 i 19 czerwca łodzianie będą mogli wesprzeć podopiecznych Fundacji Izy Milińskiej „Kocia Mama” i dowiedzieć się więcej na temat adopcji kotów. Będzie to możliwe podczas akcji charytatywnej, którą organizuje Centrum Handlowe Nowa Górna.

Pandemia była wyzwaniem nie tylko dla objętych restrykcjami gastronomii czy centrów handlowych, ale wpłynęła również negatywnie na łódzkie azyle dla zwierząt, które potrzebują bieżącego wsparcia finansowego oraz innego rodzaju pomocy.

Teraz mieszkańcy będą mogli jej udzielić dołączając do akcji na rzecz potrzebujących kotów z Fundacji „Kocia Mama” organizowanej w Centrum Handlowym Nowa Górna przy ul. Kolumny 6/36.

Podczas 2-dniowej zbiórki przekazać będzie można m.in. suchą i mokrą karmę dla kotów, przekąski, kocie akcesoria, żwirek, podkłady higieniczne oraz środki czystości.

Darowizny będą przyjmować wolontariusze łódzkiej fundacji przy stoisku „Punkt Lokalnych Inicjatyw Społecznych” zlokalizowanym obok W.Kruk w piątek o godz. 13.00-18.00 i w sobotę o godz. 10.00-18.00.

Od przedstawicieli Fundacji „Kocia Mama” łodzianie będą mogli dowiedzieć się, jak wygląda proces adopcji kotów, jak zostać domem tymczasowym dla kociąt oraz poznać inne formy wsparcia czworonogów.

- Lato to najcięższy czas dla fundacji. Trafia do nas bardzo dużo kotów, ponieważ ich opiekunowie wyjeżdżają na urlop i porzucają zwierzęta na ulicy. Dodatkowo, brakuje miejsca w domach tymczasowych, a na porządku dziennym są interwencje w przypadków miotów kocich osesków wymagających naszej opieki. Wakacyjna pora to również większa ilość wypadków lokomocyjnych, po których koty wymagają skomplikowanych operacji  i rekonwalescencji. W efekcie zapotrzebowanie na leki, karmę, żwirek i inne niezbędne produkty przerasta fundacyjne możliwości  – mówi  Iza Milińska, szefowa Fundacji „Kocia Mama” z Łodzi.

W łódzkim centrum handlowym prowadzona będzie również kwesta publiczna oraz kiermasz kocich gadżetów, ze sprzedaży których pieniądze zostaną przekazane na najpilniejsze potrzeby kociąt i kocurów, m.in. zakup leków, finansowanie operacji i przygotowanie kotów do adopcji poprzez szczepienie, chipowanie, kastrację czy sterylizację.

- Najbliższa zbiórka to już trzecia tego rodzaju akcja organizowana w Nowej Górnej z Fundacją „Kocia Mama” z Łodzi. Działania fundacji wiążą się z ogromnymi wydatkami finansowymi, dlatego tym bardziej chcielibyśmy pomóc i do takiej samej pomocy zachęcamy naszych klientów informuje Marta Sójkowska, przedstawicielka Centrum Handlowego Nowa Górna w Łodzi.

Akcja w Nowej Górnej to kolejna edycja projektu „Punkt Lokalnych Inicjatyw Społecznych”, który działa już ponad dwa lata dając możliwość zaprezentowania swoich działań i zorganizowania zbiórek lokalnym organizacjom pozarządowym.

 

Autor artykułuRedakcja