Czas wolny

Wakacyjna garażówka w Północnej Opublikowano 14 lipca 2023

Tu każdy może poczuć się jak łowca skarbów. Już najbliższą niedzielę, 16 lipca, w Galerii Północnej odbędzie się pierwsza w te wakacje wyprzedaż garażowa. Wydarzenie, będące rajem dla kolekcjonerów i fanów staroci, przyciągnie ponad 130 sprzedających.
Co tym razem będzie można kupić na miejscu? Przede wszystkim rzeczy z drugiej ręki za ułamek ich wartości. Nie zabraknie zarówno nowych przedmiotów, często jeszcze z metkami i w opakowaniach, rzeczy używanych, a także vintage i upcycle, czyli takich, którym nadano nowe życie. 
 
Tradycyjnie na stoiskach pojawią się ubrania i dodatki sprzed kilku dekad i z modnych dziś lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych. Znajdzie się też coś dla domu, w tym m.in. ceramika z PRL-u, porcelana, szkło i inne dekoracje.  Swoje zbiory będą mogli też wzbogacić kolekcjonerzy. 
 
W Północnej zjawią się sprzedający, którzy na swoich stoiskach będą mieć m.in. płyty winylowe, stare fotografie, gazety sprzed lat, książki, a także kultowe komiksy z superbohaterami. Ponadto będzie można kupić zabawki, książeczki dla maluchów czy ubranka dla dzieci w różnym wieku.
 
– Organizowana w Północnej garażowka przyciąga tłumy. Tylko w tym roku odwiedziło ją już ponad 6500 osób z całego regionu i blisko 900 sprzedawców. To obecnie jedna z największych tego typu imprez w Warszawie, która stale rośnie – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej.
 
Jej największym magnesem są sprzedający. – Na garażówce w galerii nie znajdziemy profesjonalnych handlarzy starociami, a mieszkańców Warszawy i okolic, którzy zdecydowali się np. wysprzątać garaż, szafę, strych czy regały z książkami i odsprzedać nadmiar swoich rzeczy – dodaje.
 
– To sprawia, że odwiedzający wydarzenie mogą poczuć się jak na prawdziwej, spontanicznej wyprzedaży garażowej znanej z amerykańskich filmów i upolować często cenne rzeczy za grosze. Trzeba tylko zarezerwować sobie więcej czasu, aby przejść przez wszystkie stoiska sprzedających – zachęca.
 
Samo wydarzenie kierowane jest w dużej mierze do pasjonatów vintage, kupowania rzeczy z drugiej ręki, ale także do osób, które cenią sobie eko styl życia. Impreza bowiem promuje tzw. obieg zamknięty i modę cyrkularną, a przez to pokazuje, jak w odpowiedzialny sposób pozbywać się rzeczy. 
 
– Zamiast wyrzucać na śmietnik, mówimy: sprzedaj. Garażówka w Północnej zachęca do takiej praktyki, a przede wszystkim pokazuje, co robić z uszanowanymi przedmiotami, takimi jak chociażby książki, ubrania czy buty, które mogą się jeszcze komuś przydać. Pod tym względem nasza wyprzedaż jest praktyczną lekcją ekologii – mówi Barbara Andrzejewska.
 
Niedzielna garażówka rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do godz. 16.00. Wstęp jest wolny. 
Autor artykułuRedakcja