Czas wolny

Majowa łąka zakwitnie w CH Nowe Bielawy! Książnica Kopernikańska zaprasza dzieci na warsztaty kreatywne Opublikowano 13 maja 2022

Zajęcia plastyczne, ciekawostki przyrodnicze i wiersze inspirowane łąką, to tylko garść tego, co przygotowała dla dzieci Książnica Kopernikańska w centrum handlowym Nowe Bielawy. Start wydarzenia już 14 maja!

Tradycyjnie maj to miesiąc, w którym możemy podziwiać przyrodę w pełnym rozkwicie. W najbliższą sobotę będzie się można o tym przekonać nietypowo, bo podczas kolejnych bezpłatnych warsztatów dla najmłodszych organizowanych przez Książnicę Kopernikańską w toruńskim centrum handlowym.

Te odbędą się na pasażu centrum przy Strefie Smacznie w godz. od 10 do 14.

Tym razem tematem wydarzenia będzie majowa łąka, zamieszkałe tam latające stworzenia, rozkwitające bujnie rośliny i feeria wiosennych barw. Podczas zajęć plastycznych mali torunianie wyczarują własnymi rękami owady m.in. motyle, pszczoły, biedronki, ale także mieniące się różnymi kolorami papierowe kwiaty.

Trzeba będzie się wykazać dużą kreatywnością, ponieważ do ich stworzenia będzie można użyć niecodziennych materiałów m.in. drewnianych klamerek, ażurowych serwetek, rolek po papierze toaletowym, patyczków do lodów, sznurków czy papierowych talerzyków.

Witamy pełnię wiosny pokazując dzieciom, jak z prostych produktów i dekoracji można odtworzyć łąkę, również we własnym domu. Oprócz kreatywnej zabawy, nie zabraknie także praktycznej wiedzy mówi Marek Ospalski z Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu.

Podczas prac plastycznych uczestnicy warsztatów posłuchają opowieści o sekretnym życiu „lokatorów” łąki oraz ciekawostek przyrodniczych na temat owadów, które najczęściej możemy spotkać w głębinach trawy i kwitnących roślin.

Dzieci będą mogły także przygotować wierszyki o majowej łące, które zostaną odczytane na głos. 

Najbliższe warsztaty nie tylko znakomicie rozwijają zdolności manualne, ale także uczą szacunku do nawet najmniejszych stworzeń, które żyją wokół nas. Dzieci dowiedzą się, że pszczoły czy biedronki to nie tylko kolorowe i piękne owady, ale także pożyteczne dla ekosystemu. To cenna lekcja dla każdegododaje Marta Sójkowska, przedstawicielka Centrum Nowe Bielawy.

 

Autor artykułuRedakcja