DietaCzas wolny

Gdzie po zakupy na Wielkanoc? W krakowskim centrum handlowym rusza Jarmark Produktów Regionalnych Opublikowano 5 kwietnia 2022

Wielkanoc już 17 kwietnia, dlatego wielu krakowian wyrusza po świąteczne zakupy. W tym celu warto odwiedzić Jarmark Produktów Regionalnych, który już dziś startuje w Nowych Czyżynach. Nie zabraknie m.in. swojskich wędlin, serów oraz tradycyjnych wypieków!

Przed Wielkanocą, jak co roku, krakowianie ruszają na zakupy. Artykuły spożywcze, bez których nie wyobrażamy sobie świątecznego stołu oraz święconki, znajdziemy m.in. na Jarmarku Produktów Regionalnych w CH Nowe Czyżyny przy ul. Medweckiego 2. Wydarzenie kulinarne rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do 15 kwietnia.

To idealna okazja, aby zaopatrzyć się w niezbędne składniki na Wielkanoc. Zapraszamy wszystkich, którzy cenią sobie wysoką jakość, w tym świadomych konsumentów, którzy poszukują produktów wytwarzanych w sposób ekologiczny. Dla fanów kulinariów będzie to prawdziwy festiwal smaków! mówi Anna Brzozowska, przedstawicielka Nowych Czyżyn w Krakowie.

Przy stoiskach producentów żywności z całej Polski znaleźć będzie można tradycyjne wyroby bez sztucznych barwników i konserwantów. Jak informują organizatorzy, wszystkie produkty są wytwarzane przez krajowych rolników i małe rodzinne gospodarstwa m.in. pasieki, masarnie lub serowarnie.

Na miejscu do zakupienia będą takie przysmaki regionalne jak m.in. wędliny i kiełbasy z Iwkowej, produkowane według staropolskich metod, oryginalne serki góralskie, w tym oscypki z Podhala, domowe chleby na zakwasie oraz naturalne miody prosto z czystych terenów Kielecczyzny.

Alternatywą dla typowo polskich wyrobów będzie klasyka kuchni śródziemnomorskiej m.in. grecka oliwa z pierwszego tłoczenia, oliwki i słodkości.

Jarmark Produktów Regionalnych, zlokalizowany na pasażu obok drogerii Rossmann, będzie czynny w godzinach działania Centrum Nowe Czyżyny, czyli o godz. 9:00-21:00 od poniedziałku do soboty. Zakupy będzie również można zrobić w godz. 10:00-20:00 w najbliższą niedzielę handlową, która wypada już 10 kwietnia.

 

Autor artykułuRedakcja