Czas wolny

Każdy może zostać Św. Mikołajem! Dołącz do zbiórki darów dla Domu Samotnej Matki w łódzkim centrum handlowym Opublikowano 4 grudnia 2020

Planujecie świąteczne zakupy w Nowej Górnej? Już 5 grudnia to łódzkie centrum handlowe zorganizuje zbiórkę darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej. Będą do niej mogli dołączyć także klienci spełniając marzenia dzieci.

Okres przedświąteczny to czas nie tylko zakupów, ale także niesienia pomocy. Taka idea przyświecać będzie tegorocznej akcji mikołajkowej w Centrum Handlowym Nowa Górna.

W sobotę, 5 grudnia w godzinach od 10 do 17 na pasażu obiektu odbędzie się zbiórka darów dla Domu Samotnej Matki przy ul. Broniewskiego 1a w Łodzi. Poprowadzi ją nie kto inny, jak sam Święty Mikołaj.

- W przedświątecznej krzątaninie warto pamiętać także o dzieleniu się tym, co mamy z innymi. Dlatego tym razem wspólnie z najemcami m.in. sklepem Carrefour postanowiliśmy przygotować drobne paczki mikołajkowe dla dzieci oraz ich dzielnych mam. Pomóc mogą także klienci, zostawiając coś od siebie np. dzieląc się zakupami - informuje Marta Drzewiecka, przedstawicielka Nowej Górnej.

Aktualnie pod opieką DSM im. St. Leszczyńskiej znajduje się 37 dzieci, zarówno dziewczynek, jak i chłopców, w wieku od 1 miesiąca do 12 lat, a także 25 samotnie wychowujących je mam. To właśnie do nich trafią upominki, które będą efektem zbiórki w centrum handlowym.

Jakie produkty mogą zakupić łodzianie,  jeśli chcieliby dołączyć do wsparcia? M.in. słodycze lub zabawki np. artykuły plastyczne, grzechotki, puzzle, gry planszowe, klocki, lalki lub maskotki. Podarować można również coś samotnie wychowującym maluchy matkom przebywającym w łódzkiej placówce, np. kosmetyki. Dary można przekazać Św. Mikołajowi w punkcie akcji.

- Każdy z nas może poprzez prosty gest sprawić, by te święta były wyjątkowe i pełne radości dla innych, w tym osób dotkniętych przez los. Mikołajkowe upominki to szczególna, coroczna tradycja, której każde dziecko powinno doświadczyć, by poczuć magię świąt – zachęca do udziału w zbiórce Marta Drzewiecka.

Prezenty przygotowane przy wsparciu najemców i klientów Nowej Górnej dotrą do dzieci i mam zaraz po akcji, aby zdążyć przed 6 grudnia.

Dodatkowo, oprócz zbiórki, sobota będzie obfitować w atrakcje dla małych klientów łódzkiego centrum handlowego. Czekać będzie na nie spotkanie z Mikołajem, który przy asyście Śnieżynek obdaruje każde dziecko łakociami oraz zapozuje do wspólnych zdjęć. Fotografie będzie można wykonać bezpłatnie i zabrać do domu na pamiątkę.

 

Autor artykułuRedakcja