Czas wolny

Japońskie inspiracje w toruńskim centrum handlowym Opublikowano 18 lutego 2022

To już kolejny cykl warsztatów, które poprowadzi dla najmłodszych Książnica Kopernikańska w toruńskim centrum handlowym Nowe Bielawy. Już w najbliższą sobotę, 19 lutego, dzieci wybiorą się w fascynującą podróż po sztuce Japonii: wezmą udział w bezpłatnych zajęciach z papieroplastyki oraz posłuchają bajek w teatrzyku Kamishbai.

Od blisko 9 miesięcy Książnica Kopernikańska w Toruniu zaprasza dzieci i młodzież z regionu do skorzystania z bezpłatnych warsztatów, które prowadzi w Nowych Bielawach.

Tym razem za inspirację posłuży Japonia i tradycyjna sztuka japońska, którym m.in. bibliotekarze z filli nr 6 Książnicy poświęcą najbliższe spotkanie 19 lutego w godz. od 10 do 14.

Czego można się spodziewać? Uczestnicy zapoznają się z technikami takimi jak origami, kirigami oraz quilling, a także nauczą się, jak stworzyć krok po kroku wymyślne kompozycje z kolorowego papieru, np. składając go w różnorodne kształty, zwijając i nacinając.

Oprócz tego, dzieci wraz z rodzicami obejrzą unikalne widowisko czerpiące z tradycji Kraju Kwitnącej Wiśni i poznają magiczny świat teatrzyku narracji Kamishbai. Jest to japońska sztuka opowiadania historii za pomocą drewnianych ilustrowanych tabliczek, dzięki której zaprezentowane zostanie opowiadanie „Kotka Milusia” autorstwa Eleny Molisani i Alessandro Sanna.

Zapewnimy nie tylko świetną zabawę, która pobudza kreatywność i rozwija zdolności manualne, ale także garść ciekawostek, które przybliżą torunianom fascynujący kraj, jakim jest Japonia. Dzieci nie tylko będą mogły poznać pradawną sztukę origami, ale także jej mniej znane „siostry” informuje Marek Ospalski z Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu. 

Nie zabraknie także niespodzianek dla pasjonatów literatury oraz fanów gier planszowych. Uczestnikom wręczane będą drobne upominki, np. książki, a dodatkowo wszyscy chętni będą mogli zagrać w planszówki z wypożyczalni i zapoznać się z nowymi wydawnictwami.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i przyłączyć się może każdy, bez potrzeby wcześniejszej rejestracji. Z pewnością zaciekawimy nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorosłe osoby, w których drzemie artystyczna dusza dodaje Marta Sójkowska, przedstawicielka Nowych Bielaw.

Warsztaty z Książnicą Kopernikańską odbędą się na pasażu centrum obok wejścia do hipermarketu Carrefour. 

 

Autor artykułuRedakcja