SportNowości z rynku

„Pewnie na Rower” ubezpieczenie rowerzysty online Opublikowano 28 czerwca 2018

Kiedy jak nie teraz? Wakacje to świetny czas na wycieczki rowerowe! Jednak zanim wyruszysz na ścieżki, pamiętaj by zapewnić sobie ochronę! Każdy rowerzysta powinien pomyśleć nie tylko o kasku, ale także o dobrym ubezpieczeniu. W PZU polisę kupisz online, w kilka minut. Ubezpieczyć można zarówno nowe rowery, jak i te nawet czteroletnie.
Pewnie na Rower” to wszechstronna ochrona dla rowerzysty i jego dwóch kółek, bez względu na to, czy jeździ cały rok czy tylko w wakacje. Oferta jest dostępna online i można ją skroić do swoich potrzeb. Na sezon lub na rok, na Polskę lub cały świat, na rower nowy lub używany.
 
Podstawą ubezpieczenia „Pewnie na Rower” jest NNW na rower – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Oprócz niego można dodać: OC rowerzysty (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej), casco roweru (ubezpieczenie od kradzieży, uszkodzenia lub zniszczenia) oraz ubezpieczenie bagażu.
 
Dla każdego z ubezpieczeń suma gwarancyjna wybierana jest oddzielnie:
  • do 200 tys. w przypadku NNW i OC rowerzysty;
  • do 20 tys. w przypadku casco roweru;
  • do 10 tys. w przypadku ubezpieczenia bagażu.
 
Ubezpieczenie chroni osobę wskazaną w polisie. Może nią być zarówno użytkownik roweru, jak i jego właściciel. Ochrona OC i NNW działa również wtedy, gdy wypożyczamy rower. Przy zakupie polisy sami określamy wysokość sumy ubezpieczenia dostosowaną do naszych potrzeb.
 
Jazda na rowerze to świetna rozrywka, ale niestety czasem może skończyć się wypadkiem, którego następstwem jest trwałe uszkodzenie ciała. W razie utraty zdrowia wsparcie zapewni „Pewnie na Rower” z ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Polisa gwarantuje również zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, świadczenie za pobyt w szpitalu, pakiet usług assistance, a także zwrot pieniędzy za zakup przedmiotów ortopedycznych i pomocniczych. Poszkodowanemu w kolizji PZU zorganizuje  i opłaci transport z miejsca wypadku do placówki medycznej, a potem zapewni bezpieczny powrót do domu.
 
Nawet najbardziej ostrożny rowerzysta może podczas jazdy przypadkowo potrącić pieszego lub uszkodzić komuś samochód. To często wiąże się z poważnymi wydatkami. Na szczęście pakiet „Pewnie na Rower” zawiera również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej rowerzysty. Ubezpieczenie zapewnia ochronę rowerzyście w razie wypadku z jego winy, niezależnie czy skończy się to złamaniem nogi poszkodowanego czy wgnieceniem w masce samochodu. PZU zapłaci też w pełnej wysokości za małe szkody np. za uszkodzenie lusterka w samochodzie.
 
Rower, wraz z jego trwałym wyposażeniem, chroni casco roweru. Można ubezpieczyć zarówno nowy, jak i nawet czteroletni jednoślad. Ubezpieczenie działa podczas jazdy i w razie szkód z nią związanych. A zatem, jeśli użytkownik przewróci się na rowerze, i zniszczy go, to dostanie pieniądze za szkodę właśnie z casco roweru. PZU zapłaci również za utratę roweru albo jego wyposażenia w razie: kradzieży z ulicy roweru przypiętego nawet podstawowym  zapięciem rowerowym np. stalową linką do nieruchomego stojaka, kradzieży z włamaniem np. z domu lub garażu oraz rabunku, czyli kradzieży z użyciem przemocy. Ochrona będzie działała również w razie szkody powstałej wskutek zdarzeń losowych np. pożaru, huraganu, gradu, deszczu nawalnego czy uderzenia pioruna.
 
Rowerzysta może ubezpieczyć także swój bagaż podróżny. Dzięki temu ma zapewnioną ochronę w razie uszko­dzenia, zniszczenia lub utraty bagażu wskutek wypadku rowerowego czy rabunku oraz zdarzeń losowych.
 
Ubezpieczenie w programie „Pewnie na Rower” można kupić przez internet. Kalkulacja składki, złożenie wniosku i opłacenie polisy zajmują zaledwie kilka minut. Pełen opis produktu, kalkulator składki oraz dokumenty znajdują się na stronie PewnieNaRower.pl
Autor artykułuRedakcja