TwarzZabiegi
Wolumetria w walce ze starzeniem Opublikowano 22 listopada 2018
Obwisłe policzki, podbródek czy skóra na szyi w wyniku utraty jej elastyczności? Zanik naturalnego owalu twarzy zaczyna być widoczny najczęściej po 40 roku życia. W jaki sposób wymodelować skórę, by zatrzymać oznaki upływającego czasu?
Nadanie odpowiedniego owalu
Choć najczęstszą przyczyną utraty naturalnego owalu twarzy jest starzenie się skóry to często może to również zależeć od uwarunkowań genetycznych, zaburzeń hormonalnych, nadmiernej ekspozycji słonecznej czy korzystania z używek, m.in. palenia papierosów. Utrata owalu twarzy może także wynikać ze zrzucenia sporej ilości kilogramów w krótkim czasie.
Proste metody
Proces utraty młodzieńczego owalu twarzy można znacznie opóźnić. Pomaga w tym m.in. odpowiednia pielęgnacja, oparta na preparatach, bogatych w kwas hialuronowy, witaminę C czy aminokwasy. Wspierają one skórę w produkcji kolagenu i tym samym zwiększają jej sprężystość. Coraz częściej w łagodzeniu oznak starzenia stosuje się też facefitness, czyli gimnastykę twarzy. Proste ćwiczenia wykonywane regularnie są w stanie w widoczny sposób podkreślić owal twarzy, podnieść kąciki ust, zniwelować drugi podbródek czy opadające policzki.
Wypełnienie ubytków
W szybkim uzyskaniu widocznych efektów pomagają z kolei profesjonalne zabiegi wolumetryczne, zwiększające objętość tkanek miękkich w miejscach, gdzie najbardziej dostrzegalne są ubytki tkanki tłuszczowej. Zabiegi wolumetryczne na bazie kwasu hialuronowego, które nie tylko wygładzają drobne zmarszczki, ale przede wszystkim poprawiają kontur twarzy czy wykorzystywanie rozpuszczalnych nici silnie liftingujących, wprowadzanych pod skórę bez konieczności jej nacinania to jedne z najpopularniejszych zabiegów, gwarantujących odzyskanie dawnych konturów twarzy.
Działanie od wewnątrz
- Jednym z innowacyjnych zabiegów, bazujących na radiofrekwencji nanokrystalicznej jest lifting wolumetyczny VOLUMETIQ Lift, który oddziałuje jednocześnie na naskórek oraz głębokie warstwy skóry, w ten sposób zwiększając jej jędrność i napięcie, spłycając zmarszczki i rozstępy oraz wyrównując powierzchnię i koloryt skóry. Jednym z najbardziej docenianych efektów zabiegu jest zwiększanie objętości włókien kolagenowych w skórze. Dzięki temu możliwa jest poprawa owalu twarzy, zwiększenie objętości i gęstości skóry, a nawet korekcja kształtu nosa, ust czy kości policzkowych.- tłumaczy mgr kosmetolog Anna Ciepła-Połomska z Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA.
Autor artykułuRedakcja