Czas wolny

Walentynki w Toruniu? Nowe Bielawy ruszają z akcją pomocy zwierzętom Opublikowano 12 lutego 2021

Przed nami najbardziej romantyczny dzień w roku, jak spędzić go w dobie pandemii? Centrum Handlowe Nowe Bielawy zachęca, by podzielić się miłością z potrzebującymi czworonogami. Już 13 lutego potrwa tam akcja pomocy organizowana we współpracy z Toruńskim Towarzystwem Ochrony Praw Zwierząt.

Do święta wszystkich zakochanych zostało już tylko kilka dni. Jak oryginalnie, a jednocześnie wartościowo spędzić ten czas pomimo pandemii? Nowe Bielawy przekonują, że najlepszym pomysłem jest zaangażowanie się w szczytny cel i wsparcie lokalnych organizacji.

Już 13 lutego w centrum handlowym przy ul. Olsztyńskiej 8 będzie można wziąć udział w akcji charytatywnej „Kochamy i pomagamy” oraz zatroszczyć się o los podopiecznych Toruńskiego Towarzystwa Ochrony Praw Zwierząt. W sobotę, między godziną 11:00 a 15:00 na pasażu Nowych Bielaw potrwa zbiórka karmy, koców oraz smyczy dla potrzebujących psów i kotów, do której będą mogli dołączyć klienci.

Na miejscu będzie można skorzystać z bezpłatnych porad psich behawiorystów oraz wziąć udział w dyskusji na temat ochrony praw i humanitarnego traktowania zwierząt. Mieszkańcy dowiedzą się, jak każdy z nas może polepszyć warunki życia bezdomnych lub schorowanych czworonogów, jak wyrabiać empatię i szacunek dla zwierząt u najmłodszych oraz poznają przykładowe formy wsparcia.

- Do udziału w akcji zapraszamy nie tylko miłośników zwierząt, ale wszystkich, którzy lubią i chcą pomagać. Nie zabraknie także edukacji na rzecz zwierząt i ich praw, ponieważ pamiętamy, że kropla drąży skałę. Walentynki są dobrym pretekstem, by przypomnieć, że nasze szlachetne działania na rzecz potrzebujących zaczynają się czasem od małego gestu - mówi Patrycja Podgórska, przedstawicielka Nowych Bielaw w Toruniu.

Na tym nie koniec. Na zainteresowanych adopcją psiaka lub mruczka czekać będzie punkt informacji o adopcjach, w którym wolontariusze TTOPZ wyjaśnią, jakie wymagania trzeba spełnić, aby zostać opiekunem zwierzaka z bagażem trudnych doświadczeń.

Osoby poszukujące walentynkowych inspiracji na drobiazg dla drugiej połówki także nie będą rozczarowane. Podczas akcji „Kochamy i pomagamy”, w dniach od 11 do 13 lutego w Nowych Bielawach będzie można zdobyć upominek marki Douglas.

- Wystarczy, że klient zrobi zakupy o wartości minimum 100 zł na maksymalnie dwóch paragonach - w tym jeden z Carrefour. W nagrodę w punkcie obsługi akcji będzie mógł odebrać zestaw kosmetyków marki Douglas, który idealnie sprawdzi się jako walentynkowy upominek. W ciągu trzech dni akcji rozdamy aż 500 takich zestawów – informuje Patrycja Podgórska.

Jak zapewniają przedstawiciele centrum, inspiracji prezentowych oraz atrakcji dla łowców okazji również nie zabraknie. Jednym z najchętniej otrzymywanych drobiazgów są kosmetyki, które znajdziemy m.in. w drogerii Rossmann oraz perfumerii Douglas, gdzie obecnie można wybrać ulubiony zapach w okazyjnej cenie.

Zawsze trafionym prezentem dla pań jest również elegancka bielizna, po nią warto udać się m.in. do salonu Triumph, Change Lingerie lub Esotiq – w tym ostatnim znajdziemy rabat 30%.

A co dla wielbicieli elektronicznych gadżetów? Rebel Electro przygotował specjalne oferty dla kochających rabaty. Walentynkowe okazje m.in. 20% na galanterię skórzaną oraz ofertę wyprzedażową znaleźć można także w sklepie Wojas, salonie Big Star, gdzie kupując dowolną parę spodni za drugą zapłacimy o 50% mniej, a także w salonie mody męskiej Giacomo Conti, gdzie stylowe upominki można kupić już od 29 zł.

 

Autor artykułuRedakcja