Czas wolny

Toruń: To centrum handlowe ma blisko połowę otwartych sklepów Opublikowano 12 stycznia 2021

Od 28 grudnia 2020 roku centra handlowe funkcjonują w ograniczonym formacie. W Toruniu znajdziemy jednak obiekty, w których znaczna część oferty jest nadal dostępna dla mieszkańców. Przykładem są m.in. Nowe Bielawy, w których działa aż 26 sklepów i punktów usługowych!

Pierwsze tygodnie nowego roku mijają pod znakiem kolejnego, trzeciego już lockdown’u w galeriach handlowych. Zgodnie z ostatnim rozporządzeniem władz do 17 stycznia działać mogą jedynie m.in. sklepy spożywcze, drogerie, apteki, księgarnie, sklepy zoologiczne oraz część usług. Tak się składa, że w Nowych Bielawach w tej kategorii mieści się blisko połowa wszystkich obecnych tam lokali.

- Obostrzenia są nieco bardziej łaskawe dla lokalnych centrów handlowych, które ze względu na swój sąsiedzki charakter i kompaktową ofertę, są idealnie przystosowane do niezbędnych zakupów w czasie pandemii. W efekcie, aktualnie w Nowych Bielawach pozostaje otwarta blisko połowa sklepów. To niespotykanie dużo, porównując się do innych obiektów w mieście, w których dominuje segment rozrywki czy mody - mówi Patrycja Podgórska, przedstawicielka Centrum Handlowego Nowe Bielawy w Toruniu.

Na ten moment w toruńskim centrum handlowym działają m.in. hipermarket Carrefour i sklep Czas na Herbatę, gdzie można zrobić np. zakupy spożywcze, drogerie Rossmann oraz Ziaja, Euro-Apteka, sklep zoologiczny Nerro, salonik z prasą i książkami In Medio, a także salon meblowy Jysk.

Oprócz tego, dostępna jest szeroka oferta usług, charakterystyczna dla lokalnych centrów handlowych, jakim są Nowe Bielawy. – Atutem naszego centrum od dawna był rozbudowany wachlarz usług. Teraz, gdy część punktów usługowych nadal jest otwarta, mieszkańcy mogą przy okazji zakupów załatwić codzienne sprawunki  m.in. odwiedzić optyka, nadać list czy umyć samochód. W zaistniałej sytuacji epidemiologicznej to bardzo praktyczne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić czas – wyjaśnia Podgórska.

I rzeczywiście, w Nowych Bielawach działają Kodano Optyk, Vision Express, Poczta Polska, Pralnia EBS, placówka bankowa Millennium, Myjnia Bezdotykowa, Kantor oraz punkt Mister Minit. Odwiedzający nadal mogą także skorzystać z usług telekomunikacyjnych m.in. w salonach Orange, Play, T-Mobile, Cyfrowy Polsat Plus oraz Centrum NC+.

Nadal czynna jest również część restauracji i kawiarni, które jak dotychczas prowadzą sprzedaż na wynos. Są to restauracja KFC, Sai-Gon, Cukiernia Sowa oraz Piekarnia Bartkowscy.

- W takim składzie, na mocy decyzji rządu, będziemy funkcjonować co najmniej do 17 stycznia. Warto pamiętać, że w części sklepów stacjonarnych rozpoczęły się zimowe wyprzedaże. Atrakcyjne oferty i rabaty sięgające nawet 75% na wybrany asortyment można znaleźć m.in. w Vision Express, Kodano Optyk czy Rossmannie. Pozostała część oferty, m.in. sklepy odzieżowe, z elektroniką czy jubilerzy, będzie zamknięta aż do odwołania – wyjaśnia Patrycja Podgórska.

Dodatkowo, toruńskie centrum handlowe z początkiem roku ruszyło z kampanią billboardową „Jesteśmy otwarci”, która będzie przypominać torunianom o otwartych sklepach w Nowych Bielawach. – Chcemy, aby wszystkie zmieniające się obostrzenia były jasne dla naszych klientów. Informacje o dostępnej ofercie i miejscach, w których nadal można zrobić zakupy znajdują się również na stronie internetowej nowe-bielawy.pl oraz naszych social mediach, gdzie są na bieżąco aktualizowane – informuje Patrycja Podgórska.

Przedstawiciele centrum przypominają, że podczas zakupów nieustannie działa reżim sanitarny pozwalający zachować komfort i bezpieczeństwo. W dalszym ciągu w centrach handlowych obowiązują m.in. godziny dla seniorów oraz limity osób mogących przebywać jednocześnie, widoczne m.in. w witrynach poszczególnych sklepów.

 

Autor artykułuRedakcja