Czas wolny

Sezon wyprzedaży w pełni. Sprawdź oferty w toruńskich sklepach Opublikowano 18 stycznia 2022

Zimowe wyprzedaże w Toruniu już wystartowały. Rabaty sięgające nawet -80% można znaleźć w wielu centrach handlowych. Torunianie mogą spodziewać się obniżek podczas zakupów m.in. w sklepach odzieżowych, z wyposażeniem wnętrz oraz jubilerskich.

Wyprzedaże zimowe to moment na który czekają niecierpliwie wszyscy łowcy okazji. Nie bez powodu, ponieważ zaraz po świętach ceny rekordowo spadają, a handlowcy przygotowują najbardziej atrakcyjne oferty w ciągu roku.

Największą popularnością wśród kategorii zakupowych cieszą się ubrania i dodatki, sprzęt elektroniczny oraz biżuteria, które możemy wówczas kupić w wyjątkowo korzystnych cenach. Jaki będzie tegoroczny sezon?

Sytuacja dynamicznie się zmienia, więc na pewno zróżnicowany. Choć znaczna część sklepów bierze udział w wyprzedażach, to każda z marek ustaliła własną strategię akcji promocyjnych i jej formułę. W tym roku, zamiast stopniowego spadku cen w kilku turach, w części sklepów można spodziewać się stałych rabatów między 10 a 30% lub wręcz przeciwnie – już na starcie można zaobserwować obniżki rzędu nawet 70 czy 80% mówi Marta Sójkowska, przedstawicielka Centrum Handlowego Nowe Bielawy w Toruniu.

Skróceniu ulegnie również długość okresu wyprzedażowego, który zwyczajowo obejmował nawet ponad miesiąc. Tym razem wiele marek zdecydowało się na intensywne akcje promocyjne trwające 1-2 tygodnie. Wraz z przedłużającą się pandemią ewoluuje także formuła zakupów i podejście kupujących.

W tym roku wyprzedaże sezonowe podyktowane będą wygodą konsumentów. Z tego względu klienci postawią na szybkie zakupy, które zrealizują w upatrzonych dużo wcześniej sklepach oraz będą jeszcze chętniej korzystać z formuły click&collect, dzięki której produkty wyselekcjonowane online będzie można wygodnie odebrać w sklepie stacjonarnym – informuje.

Wbrew pozorom, mimo pandemii, nie zabraknie chętnych do skorzystania z zimowych wyprzedaży. – Jeśli od dawna planowaliśmy większe zakupy, to okres poświąteczny jest najkorzystniejszy z finansowego punktu widzenia i pozwala sporo zaoszczędzić. Ze względu na wysoką inflację w kraju, szukanie rabatów w sklepach, gazetkach promocyjnych oraz aplikacjach internetowych jest całkowicie uzasadnione – mówi.

Zakupy na wyprzedaży nawet o 80 proc. taniej

Jednym z miejsc na mapie Torunia, gdzie już w pełni trwają wyprzedaże jest Centrum Handlowe Nowe Bielawy, w którym nie brakuje promocyjnych ofert m.in. na modę damską, kosmetyki oraz dodatki do mieszkania. Te największe cięcia cen sięgające 70 oraz 80% czekają w salonie Vision Express, sklepach home&you, Jysk, Inglot oraz Modny Styl.

Przeceny rzędu 50-60% na wybrany asortyment klienci znajdą w Quiosque, CCC, perfumerii Douglas, a także w salonie optycznym Kodano. Podobnie w salonach z bielizną Change Lingerie oraz Triumph, gdzie w przypadku kolekcji jesień/zima 2021 można upolować rabaty o wartości od 30 do 50%. Z kolei sklep odzieżowy Bialcon przygotował dodatkowe -20% na przecenione już ubrania ze swojej oferty.

Wyprzedaże to także dobry moment na zakupy biżuterii, przykładowo u Jubilera Eliza obniżki na wybrany asortyment wahają się od 10 do 50%. To spora oszczędność dla kupujących – mówi Marta Sójkowska.

 

Autor artykułuRedakcja