Urazy i bezpieczeństwo

Problem ciężkich nóg – jak sobie z nim radzić? Opublikowano 21 sierpnia 2018

Uczucie ciężkich nóg to problem, który dotyka nie tylko osoby pracujące na stojąco, ale także sportowców czy osoby starsze. Krótki odpoczynek od stania nie będzie efektywny, jeśli ciężkie nogi to stan nawracający i coraz bardziej uciążliwy. Jak radzić sobie podpowiada kosmetolog.
Uczucie ciężkich nóg może być dolegliwością samodzielną, spowodowaną przeciążeniem kończyn, które jest następstwem np. forsującej pieszej wycieczki. Często jednak jest to jeden z objawów sygnalizujący znacznie poważniejsze choroby, np. niewydolność żylną czy sercową. – Warto obserwować swoje ciało i sprawdzić, czy uczuciu ciężkich nóg nie towarzyszą także inne objawy, jak np. skurcze mięśni łydek czy obrzęk wokół kostek. W takim wypadku niezwłocznie należy udać się do lekarza. Jeśli jednak ciężkie nogi to problem incydentalny, to są sposoby oraz preparaty, które mogą nam ulżyć mówi Olga Kamińska.
 
Zmiana przyzwyczajeń
 
Warto zwrócić uwagę, jak na co dzień układamy swoje nogi podczas siedzenia i odpoczywania. Wrogiem dobrego samopoczucia kończyn dolnych jest zakładania nogi na nogę – utrudnia to przepływ krwi, a przez to może nasilać uczucie ciężkich nóg. Dobrze jest także podczas odpoczynku ułożyć nogi powyżej tułowia. Można do tego wykorzystać krzesło lub złożony koc, który będzie stanowił wyższe podparcie dla stóp. W tej pozycji żyły mają znacznie ułatwione transportowanie krwi w górę, dzięki czemu odciążenie nóg będzie znacznie szybsze. - Bardzo dobrze w kwestii odzyskania lekkości kończyn podziała także krótki, zimny prysznic, który pobudzi krążenie i zmniejszy ewentualny obrzęk obolałych stóp – radzi ekspert. Mówiąc o przyzwyczajeniach nie można nie wspomnieć o umiarkowanym, ale regularnym wysiłku fizycznym. Spacery do sklepu czy pracy lub rezygnowanie z windy na rzecz schodów to niewielkie zmiany, które wprowadzone w nasz tryb życia mogą realnie przyczynić się do usprawnienia przepływu krwi w organizmie. – Dla kobiet prawdziwą zmorą i przyczyną uczucia ciężkich nóg są także zbyt ciasne skarpetki czy rajstopy. Warto poświęcić chwilę, by dobrać w sklepie odpowiedni dla nas rozmiar lub rozejrzeć się za rajstopami przeciwobrzękowymi. Można je znaleźć w dobrych sklepach z bielizną lub w aptecewspomina kosmetolog
 
Kosmetyki przynoszące ulgę
 
Przy problemie ciężkich nóg nieodzowna jest pomoc specjalistycznych preparatów, które mogą przynieść nam ulgę. Warto wybierać produkty sprofilowane na działanie obkurczające i chłodzące. - Must have każdej osoby, która cierpi z powodu uczucia ciężkich nóg jest krem Creme Defatigante marki Biologique Rechereche, który poprawia cyrkulację krwi. Nie tylko działa obkurczająco na naczynia krwionośne, ale także przeciwzapalnie, dzięki czemu niweluje obrzęki nóg. Olejki, które występują w jego składzie, np. olejek miętowy, przyczynia się do natychmiastowego chłodzenia, a co za tym idzie, znacznego zrelaksowania ciężkich nóg. Z powodu tej właściwości to produkt wprost doskonały na letnie upały mówi Kamińska.
 
Zmiana przyzwyczajeń i zaufanie najlepszym kosmetykom dedykowanym osobom z problemem ciężkich nóg to najlepsze połączenie w walce o dobre samopoczucie i lekki chód.
Autor artykułuRedakcja