Czas wolny

Lokalne centra handlowe bezpieczną przystanią dla kupujących Opublikowano 30 paźdźiernika 2020

W czasie pandemii zakupy stają się szybsze, konkretne i przemyślane. Korzystają na tym lokalne obiekty m.in. toruńskie Centrum Handlowe Nowe Bielawy, które jest jedną z ulubionych destynacji mieszkańców. Blisko 60 proc. robiących tu zakupy klientów odwiedza je regularnie raz w tygodniu. Powód?

Codzienne zakupy po sąsiedzku

Jak oceniają przedstawiciele Nowych Bielaw wpływ ma na to wiele cech obiektu. Jednym z nich jest dogodna lokalizacja, którą w badaniach przeprowadzonych w centrum handlowym wskazuje aż 61% ankietowanych.

Co więcej, ponad 64% tutejszych klientów mieszka w najbliższym sąsiedztwie Centrum Handlowego Nowe Bielawy. Toruński obiekt zlokalizowany jest w pobliżu dużych osiedli takich jak Bielawy, Rubinkowo oraz Skarpa, których mieszkańcy najchętniej robią tutaj zakupy.

- Klienci dostosowują się do nowej rzeczywistości. Stawiają na szybkie i konkretne zakupy w centrach handlowych, zlokalizowanych blisko miejsca ich zamieszkania lub takich, które można odwiedzić po drodze do pracy. Dogodne położenie na mapie Torunia przyciąga do nas lokalnych mieszkańców, którzy mogą wybrać się na zakupy pieszo, ale także tych zmotoryzowanych mówi Patrycja Podgórska, Marketing Specialist w Newbridge.

Magnesem jest również kompleksowa oferta. Największym najemcą toruńskiego obiektu jest operator spożywczy Carrefour zapewniający szeroki wybór niezbędnych produktów.

- W Nowych Bielawach obecne są znane i lubiane marki, ale w ofercie nie brakuje także lokalnych konceptów z wieloletnią tradycją np. kwiaciarni, piekarni rzemieślniczej, punktów z tradycyjnymi wyrobami czy kultowymi toruńskimi produktami – informuje.

Codziennym zakupom dla całej rodziny sprzyjają także liczne akcje promocyjne oraz wyjątkowo intensywny w tym roku sezon wyprzedaży. Niskie ceny i częste promocje jako powód odwiedzin wskazuje 16% respondentów.

Wygoda zakupów procentuje

Znacznym udogodnieniem dla klientów jest także usługa click&collect, dostępna w kilkudziesięciu sklepach Nowych Bielaw. Wśród nich są m.in. Carrefour, Rossmann, CCC, Douglas, Jysk, RTV Euro AGD, KFC, 5.10.15 czy Vision Express.

- Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas i zapewnia wygodę,. Dzięki click&collect nasi klienci mogą zamówić produkty online, a następnie odebrać je w sklepie stacjonarnym na terenie naszego obiektu w dogodnym dla siebie terminie – wyjaśnia Patrycja Podgórska.

Nowością w obszarze e-grocery ma być usługa Carrefour Sprint, w ramach której sieć będzie dostarczać klientom zamówienie pod wskazany adres w ciągu 3 godzin.

W sercu lokalnej społeczności

Dla mieszkańców nie mniej istotne jest także poczucie bezpieczeństwa. W tej kwestii największym zaufaniem cieszą się lokalne centra handlowe o ugruntowanej pozycji w mieście i wśród lokalnych społeczności. Przykładem są Nowe Bielawy.

Dzięki m.in. ich szerokim alejom handlowym, niewielkim dystansom do pokonania od wejścia do poszczególnych sklepów czy zewnętrznemu parkingowi, łatwiej wprowadzać i przestrzegać zasad związanych z nowym reżimem sanitarnym.

- Klienci mają szeroki dostęp do środków ochronnych m.in. dozowników z płynem odkażającym. Z kolei w maseczkomatach i wybranych punktach sprzedaży na terenie Nowych Bielaw można zaopatrzyć się w maseczki. Nakrycia z logo centrum można było także otrzymać bezpłatnie przy okazji zakupów podczas jednej z ostatnich akcji. Stawiamy na edukację i na bieżąco dostosowujemy się do zmieniających się zasad bezpieczeństwa – wyjaśnia Patrycja Podgórska. 

Nowe Bielawy przystosowując się do aktualnej sytuacji epidemiologicznej, w ostatnich miesiącach stawiały na wydarzenia organizowane m.in. na świeżym powietrzu, zapewniające odpowiedni dystans społeczny oraz rozciągnięte w czasie. Dużą popularnością cieszyły się choćby weekendowy zlot food trucków, akcje prosprzedażowe czy  wystawy stacjonarne, które można było obejrzeć przy okazji codziennych zakupów.

 

Autor artykułuRedakcja