Czas wolny

Letnie wyprzedaże w Toruniu już trwają. Rabaty sięgają nawet 75 proc.! Opublikowano 12 czerwca 2020

Choć letnie wyprzedaże w centrach handlowych rozpoczęły się w tym roku nieco wcześniej, bo już z początkiem czerwca, to chętnych na skorzystanie z licznych zniżek czy promocji nie brakuje. Także w Toruniu sklepy będą kusić klientów rabatami sięgającymi nawet 75 proc. Gdzie warto ich szukać?

Wyprzedaże sezonowe to szansa na zakupy w naprawdę atrakcyjnej cenie, stąd też ich duża popularność wśród konsumentów, a zwłaszcza łowców okazji. Nie inaczej będzie w tym roku w toruńskich centrach handlowych.

Akcje rabatowe rozpoczęły się w tym roku wyjątkowo wcześnie, bo już z początkiem czerwca i już na starcie pośród wielu z nich znajdziemy specjalne oferty dla klientów oraz promocje sięgające 50 czy nawet 75%.

- Można się spodziewać, że w tym roku z racji wcześniejszego przestoju w handlu, klienci jeszcze chętniej wyruszą na zakupy i będą korzystać z przygotowanych przez sklepy rabatów. Tym bardziej, że wiele z nich nie ogranicza się wyłącznie do obniżek cen, ale szykuje dla kupujących innego rodzaju atrakcje - mówi Marta Drzewiecka z Centrum Handlowego Nowe Bielawy w Toruniu.

Najgorętszy okres wyprzedaży letnich to lipiec i sierpień, ale tegoroczne promocje w wielu sklepach zaczynają się dużo wcześniej. Dla przykładu, toruńskie Centrum Handlowe Nowe Bielawy rozpoczyna akcję rabatową z początkiem czerwca. Weźmie w niej udział ponad 30 sklepów, w tym salony z modą damską i męską, sklepy z elektroniką, jubilerzy czy sklepy z segmentu wyposażenia wnętrz.

Spodziewamy się dużego zainteresowania, ponieważ ceny w zależności od asortymentu czy marki spadną o 20, 30, 50, a w niektórych lokalach nawet o 75 proc. – informuje Marta Drzewiecka.

Jednymi z najchętniej kupowanych produktów podczas wyprzedaży sezonowych są ubrania, obuwie oraz dodatki. Tam znajdziemy wysokie rabaty sięgające nawet -70%. Możemy ich szukać m.in. w salonach popularnych marek odzieżowych takich jak Carry, Big Star, Quiosque, Bialcon, 5.10.15, obuwniczych np. CCC, Ryłko, Wojas oraz w salonach z bielizną damską jak np. Change Lingerie, Triumph i Esotiq, zlokalizowanych w toruńskim centrum. Tam znajdziemy przykładowo również 25- , 50- lub 60-procentowe zniżki.

O korzystne promocje dla panów ceniących sobie elegancję postarały się także salony oferujące odzież męską np. Giacomo Conti czy Hektor. Wyprzedaże w zależności od sklepu, będą obejmować konkretne produkty lub też będą dotyczyć całego asortymentu.

Równie atrakcyjne obniżki cen (nawet do 75 proc.) na określony asortyment przygotowały m.in. salony home&you czy Jysk, w których znajdziemy dekoracje i dodatki do domu oraz mieszkania.

Podobnych korzyści mieszkańcy mogą się spodziewać w drogeriach, salonach oferujących kosmetyki oraz w salonach optycznych, m.in. Douglas, Ziaja, Inglot, Kodano Optyk oraz Vision Express. Tam znajdziemy promocje rzędu 70 proc. czy obniżki dotyczące wybranego asortymentu. Rabaty w każdy czerwcowy weekend (od czwartku do soboty) przygotował także salon Rebel Electro ze sprzętem RTV i AGD.

- Wiele sklepów zaplanowało dla klientów specjalne promocje, np. w przypadku, gdy zdecydujemy się na zakup okularów, drugą, tańszą parę kupimy tylko za złotówkę. Informacji o wyprzedażach najlepiej szukać na kanałach społecznościowych centrum handlowego, gdzie regularnie będą się pojawiać najciekawsze oferty ze sklepów i wiele tematycznych inspiracji – informuje przedstawicielka Centrum Handlowego Nowe Bielawy, w którym przeważająca część sklepów z promocjami ruszyła z początkiem czerwca.

 

Autor artykułuRedakcja