Twarz

Jesienna pielęgnacja twarzy. O czym pamiętać? Opublikowano 30 paźdźiernika 2018

Marzysz o promiennej i nieskazitelnej cerze? Świetnie się składa, ponieważ mniej słoneczna, jesienna aura to doskonały sprzymierzeniec w walce z niedoskonałościami skóry. Sprawdź, dlaczego na przekór wszystkiemu, warto przywitać pochmurne poranki z uśmiechem.
Niewielkie plamki, ostudy, potrądzikowe blizny lub niechciane piegi – przebarwienia pojawiają się na naszej skórze w przeróżnej formie. Chociaż zmiany pigmentacyjne są najczęściej kojarzone z postępującym wiekiem, ich powstawanie często wiąże się z nadmierną ekspozycją na słońce lub z gwałtownymi wahaniami w gospodarce hormonalnej. Czy można temu zaradzić?
 
Kompleksowa regeneracja
 
Nie pozwól, aby ci nieproszeni goście zmącili błogi spokój na twojej twarzy! Znając podłoże poszczególnych zmian, możesz im skutecznie przeciwdziałać. Zadbaj o codzienną, starannie dobraną pielęgnację, w której kluczową rolę odgrywa delikatne złuszczanie. – Odnowa komórek naskórka to nieustanny proces. Starsze warstwy przemieszczają się ku powierzchni skóry i ulegają zrogowaceniu, innymi słowy tworzą niekorzystny pancerz, który powinien być regularnie usuwany. W tym przypadku nieocenioną pomocą są kosmetyki, które delikatnie złuszczają, tonują oraz oczyszczają skórę twarzywyjaśnia Olga Kamińska, kosmetolog i Training Manager marki.
 
Pozbywając się zbędnego naskórka nie tylko odblokowujemy pory, ale także usuwamy z twarzy wszelkie zanieczyszczenia. Poprawiamy również krążenie krwi i limfy, pobudzamy tym samym skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych. Brzmi pięknie, prawda? Należy jednak pamiętać, że po takim zabiegu delikatna skóra twarzy jest szczególnie podatna na działanie zewnętrznych czynników, dlatego po preparaty tego typu najlepiej sięgać późną jesienią. Słońce operuje teraz znacznie łagodniej, a w razie potrzeby możemy przykryć wrażliwe partie ciała dodatkowym okryciem. Jednym słowem – do dzieła!
 
Bogaty wachlarz pielęgnacji
 
Wybierając konkretny kosmetyk do walki z przebarwieniami warto bliżej przyjrzeć się poszczególnym recepturom dostępnym na rynku. Przede wszystkim wybierajmy te preparaty, które zawierają w swoim składzie aktywne substancje o działaniu wyrównującym i rozświetlającym koloryt skóry. 
 
Umieśćmy w codziennej pielęgnacji przynajmniej jeden produkt oparty na bazie kwasów AHA, BHA i PHA, które skutecznie wyrównają teksturę skóry i przywrócą jej utracony blask. Dodatkowo możemy wzbogacić naszą pielęgnację o serum lub krem o podobnych właściwościach. Marka Biologique Recherche przygotowała specjalną linię kosmetyków dedykowanych do potrzeb cery z przebarwieniami. Nie jest to powszedni, prozaiczny problem, dlatego najlepiej polegać w tej kwestii na sprawdzonych rozwiązaniach rekomenduje ekspertka.
 
Najlepiej stopniowo przyzwyczajać skórę do nowych sposobów upiększania. Pamiętajmy, że przemyślana i odpowiednio dobrana pielęgnacja sprawi, że będziemy mogły cieszyć się nieskazitelną i pełną blasku cerą przez długi czas.
 
Jesień to doskonała pora roku, aby kompleksowo zadbać o swoją cerę. Skorzystaj więc z profesjonalnych kosmetyków, które pomogą zwalczyć ci wszelkie niedoskonałości i wydobędą prawdziwe piękno twojej skóry.
Autor artykułuRedakcja