Czas wolny

Godzina dla Ziemi już 27 marca. Gdzie tym razem zgasną światła w Toruniu? Opublikowano 26 marca 2021

W tym roku Godzina dla Ziemi odbędzie się 27 marca o godz. 20.30. Dla dobra planety światła zgasną nie tylko w toruńskich instytucjach, firmach czy mieszkaniach, ale także w galeriach handlowych.

„Godzina dla Ziemi” to międzynarodowa akcja organizacji WWF, która od 2007 roku obchodzona jest w ostatnią sobotę marca. Rokrocznie bierze w niej udział ok. 180 państw na 7 kontynentach. 

Zgodnie z założeniem akcji, w ciągu tej symbolicznej godziny miliony osób na całym świecie wyłączają światło i urządzenia elektryczne w swoich domach czy biurach, wyrażając tym samym gest poparcia dla działań na rzecz ograniczenia zmian klimatu.

Co roku inicjatywa koncentruje się na innej, konkretnej dziedzinie. Tym razem akcja obędzie się pod hasłem #godzinadlabałtyku oraz poruszy temat negatywnego wpływu człowieka na Morze Bałtyckie.

W Toruniu do akcji WWF przyłączy się także w najbliższą sobotę od godz. 20.30 do 21.30 Centrum Handlowe Nowe Bielawy, zlokalizowane przy ul. Olsztyńskiej 8.

- To ważne, by pomimo pandemii nie zapominać o ekologii i choćby tak prostych gestach na rzecz naszej planety. Dlatego na symboliczną godzinę na zewnątrz Nowych Bielaw wyłączymy m.in. kurtyny przy wejściach głównych, oświetlenie fasady i logotypów centrum, bojlery elektryczne w toaletach, a także centrale wentylacyjne na dachu. Natomiast wewnątrz obiektu oświetlenie na pasażu zredukujemy do niezbędnego minimum, a to obecne na parkingu zredukujemy do 30% - mówi Marta Drzewiecka, przedstawicielka Nowych Bielaw.

W ramach akcji Nowe Bielawy zaplanowały również tematyczny konkurs na swoim profilu social media, w którym torunianie będą mogli pochwalić się, jak codziennie dbają całą rodziną o środowisko. Do wygrania będą nagrody, m.in. drewniane eko klocki dla dzieci.

Godzina dla Ziemi to nie pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie, które wspiera toruńskie centrum handlowe. Nowe Bielawy w ramach swojej polityki zrównoważonego rozwoju stawiają na takie rozwiązania proekologiczne jak m.in. mniejsze zużycie energii i wody na terenie obiektu, współpraca z najemcami w zakresie segregacji odpadów, są także posiadaczem certyfikatu BREEAM In-Use, przyznawanego najbardziej proekologicznym obiektom.

 

Autor artykułuRedakcja