SportCzas wolny

Gdzie przygotować swój rower do sezonu? Pod łódzkim centrum handlowym stanie bezpłatny serwis Opublikowano 13 kwietnia 2019

Już 13 kwietnia na parkingu Centrum Handlowego Guliwer stanie specjalny serwis, w ramach którego mieszkańcy Łodzi będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan swojego roweru. Akcja odbędzie się we współpracy z łódzką Strażą Miejską, której funkcjonariusze będą na miejscu znakować jednoślady.

Jeździsz na rowerze? Sprawdź go!

Łodzianie są jednymi z najbardziej aktywnych cyklistów w Polsce – tak wynika z ogólnopolskich badań Fundacji Allegro All For Planet. I rzeczywiście, wraz z nadejściem cieplejszych temperatur, mieszkańcy Łodzi masowo wybierają się na rowerowe wycieczki.

Niektórzy taki środek transportu wybierają także na dojazd do pracy, na uczelnię czy na zakupy. Wielu miłośników dwóch kółek zapomina jednak o cyklicznym serwisowaniu pojazdów, co pozwala zachować ich sprawność i uniknąć niebezpieczeństw podczas jazdy. Gdzie odpowiednio przygotujemy się do sezonu rowerowego ?

W tym celu można udać się w najbliższą sobotę do Centrum Handlowego Guliwer, gdzie na parkingu przed wejściem do centrum od ul. Rzgowskiej, powstanie specjalna strefa z dwoma stanowiskami do przeglądu i konserwacji jednośladów. Na miejscu będzie można skontrolować bezpłatnie stan techniczny pojazdu, wydawana będzie również karta stanu roweru.

Cykliści w ramach serwisu będą mogli za darmo skorzystać z fachowej obsługi i dokonać drobnych napraw u mechanika m.in. wyregulować hamulce, siodełko i kierownicę, sprawdzić zużycie łańcucha, stan łożysk i luzów, napęd, stery i amortyzatory, a także wyczyścić i nasmarować łańcuch. Ekipa serwisowa udzieli rowerzystom także wskazówek dotyczących codziennego użytkowania pojazdu.

To nie wszystkie usługi, z jakich będzie można skorzystać - w akcję włączą się także lokalne służby. Łódzka Straż Miejska w godzinach 11.00-13.00 zajmie się znakowaniem jednośladów.

Każdy zainteresowany taką formą zabezpieczenia roweru przed złodziejami, otrzyma dodatkowy numer seryjny na ramę, a informacje o właścicielu zostaną wprowadzone do bazy danych. Oznakowanie, czyli naniesienie graweru na ramę, w przypadku znalezienia skradzionego roweru przez policję lub straż pozwoli szybciej zidentyfikować pojazd i dostarczyć go właścicielowi.

- Nie zawsze starcza nam czasu lub umiejętności, by zweryfikować stan naszych dwóch kółek, kluczowy, aby móc cieszyć się bezpieczną jazdą. My dajemy taką możliwość wszystkim mieszkańcom i w ramach wydarzenia będzie można przeprowadzić konieczne regulacje całkowicie bezpłatnie. Dodatkowo, będzie okazja połączyć przyjemne z pożytecznym -  wybrać się rowerem na drobne zakupy czy przejażdżkę po okolicy, a przy okazji uzyskać darmowy przegląd lub znakowanie pojazdu mówi Marta Drzewiecka, Marketing & Customer Experience Manager w Newbridge Poland, właściciela CH Guliwer.

Warsztat rowerowy będzie czekał na mieszkańców pod Centrum Handlowym Guliwer w sobotę w  godzinach 11.00-16.00.  W przypadku chęci oznakowania roweru należy mieć ze sobą dowód osobisty oraz paragon zakupu. Jeśli nie posiadamy rachunku, to na miejscu można spisać oświadczenie, że jesteśmy właścicielami pojazdu. W przypadku roweru należącego do osoby niepełnoletniej, wymagana jest z kolei obecność rodzica lub opiekuna.

 

Źródło: CH Guliwer/Newbridge

 

Autor artykułuRedakcja